Летящ старт

Севиля започна с победа защитата на трофея от Лига Европа

19.09.2014 г. 0:19 ч.

bsport.bg

Севиля, Евъртън и Наполи стартираха с убедителни победи тазгодишните си кампании в Лига Европа, вижте всички резултати от първия кръг.

Севиля започна с победа защита на титлата си в Лига Европа. В мач от първия кръг на група G испанският тим победи с 2:0 Фейенорд като домакин. И двете попадения бяха отбелязани през първото полувреме.

Грегорж Криховяк откри резултата в 8-ата минута на мача. В 31-ата минута Стефан М‘Бия удвои преднината на Севиля и оформи крайното 2:0.

Евертън пък отсрами англиските отбори в битката им с немските тази седмица. Карамелите разбиха 4:1 Волфсбург при завръщането си в Европа. Това бе първият мач на тима в Европа от февруари 2010 г. насам, когато те паднаха 0:3 от Спортинг в Лисабон.

Тази седмица вече имаше три англо-германски сблъсъка, в които тимовете от Острова взеха само едно равенство (Челси срещу Шалке). Манчестър Сити и Арсенал загубиха съответно от Байерн и Борусия Д.

Наполи пък победи Спарта (Прага) 3:1 в мач от Група I и взе глътка въздух след неуспешното начало на сезона. Йозеф Хушбауер даде донякъде изненадваща преднина на чехите след 14 минути игра.

Тимът на Рафаел Бенитес успя да отговори само девет минути по-късно, когато Гонсало Игуаин заби дежурния си гол, този път от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Коста Намоинесу.

Обратът стана факт в 51-ата минута, когато Игуаин направи отличен пробив по дясното крило и подаде на Дрис Мертенс, който на празна врата насочи топката в мрежата за 2:1. Белгиецът вкара и третия гол в 81-ата минута след индивидуална акция.