Ценен успех

Манолев и Динамо (М) стартираха с победа като гост в ЛЕ

18.09.2014 г. 22:36 ч.

bsport.bg

В първия мач от турнира, Карабах и Сент Етиен си поделиха по точка, записвайки нулево равенство на старта на груповата фаза в Лига Европа.

Българският национал Станислав Манолев игра цял мач при победата на Динамо Москва над Панатинайкос с 2:1 в мач от първия кръг на група „Е“ на Лига Европа.

Александър Кокорин откри резултата за гостите от Москва в 40-ата минута, а четири минути след началото на втората част Алексей Йонов удвои преднината на Динамо. Крайното 2:1 оформи Атанасиос Динас в 63-ата минута.

Преди това Карабах и Сент Етиен си поделиха по точка, записвайки нулево равенство на старта на груповата фаза в Лига Европа.

Шампионите на Азербайджан пропуснаха да се поздравят с исторически първи успех, след като през всичките 90 минути бяха по-активни и по-настоятелни от френския си съперник в първата среща от програмата на група F.

Тотнъм пък врътна реми 0:0 при гостуването си на сръбския Партизан в среща от Група "С". Мениджърът на гостите Маурисио Почетино реши да разчита на някои младоци в състава си и даде почивка на част от своите звезди.

Като цяло гостите разочароваха с представянето си в срещата, като изпуснаха най-чистия си шанс във втората минута, когато Хари Кейн нацели напречната греда.

"Гробарите" пък създадоха редица положения, но така и не успяха да реализират. Двата тима взеха по точка от този сблъсък.

По същото време Интер се наложи над Днепър с 1:0 в мач от група „F“ на Лига Европа. Срещата се игра на неутрален терен – в Киев, заради безредиците в Украйна.

Единственото попадение отбеляза Данило Д’Амброзио в 71-ата минута след асистенция на Фреди Гуарин. Домакините играха с 10 души от 67-ата минута, когато беше изгонен Ротан за два жълти картона.