Малшанс

Само гол раздели Ботев и Литекс в Европа

25.07.2014 г. 0:09 ч.

bsport.bg

Литекс победи с 2:1 Дьошгьор, а Ботев загуби с 0:2 от Санкт Пьолтен и двата отбора отпаднаха от Лига Европа.

Литекс и Ботев Пловдив последваха ЦСКА и приключиха участието си във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Само гол не достигна на двата ни представители в мачовете реванши срещу Дьошгьор (Унгария) и Санкт Пьолтен (Австрия).

Литекс на Красимир Балъков имаше да заличава пасив от 0:2 след многото пропуски от първата среща в Ловеч. И "оранжевите" бяха близо до сензация, след като обърнаха Дьошгьор от 0:1 до 2:1. Така Литекс отпадна с общ резултат 2:3 от двата мача.

Унгарците поведоха от дузпа в 38-ата минута. Нарушението направи бившият защитник на ЦСКА Джаксън Менди, а Андраш Гостуни го превърна в гол за 1:0.

Литекс създаде множество положения, но тенденцията да ги пропускат тегнеше над ловчанлии и в този мач. Все пак в 80-ата минута Данило Асприля изравни, а в 85-ата Джордан от дузпа възроди "оранжевите" надежди за класиране. В 90-ата минута Литекс с основания претендира за дузпа, но вместо това Балъков получи червен картон.

Млашансът застигна и третият ни представител Ботев Пловдив. "Канарчетата" имаха преднина от 2:1 от първия мач срещу Санкт Пьолтен, но при гостуването си в Австрия отстъпиха с 0:2. Подобно на Литекс те отпадат от турнира с общ резултат 2:3 от двата мача.

И двата гола за домакините реализира Даниел Сеговиа (6' и 55'). Ботев, който беше без наказания си треньор Вили Вуцов, пропусна много добра възможност да отбележи чрез Мариян Огнянов в края на първото полувреме. Полузащитникът обаче се засуети и топката бе избита точно преди да нанасе удар.